בעירה

נושאים: טרנס
סוג: פרוזה
מילות מפתח: הודו, מסע, מערכות יחסים

תקציר

בעירה הוא סיפורה של ג'יוואן, נערה הודית משכונת עוני הנחושה לשפר את מצבה בחיים. אחרי שהיא עדה לפיגוע טרור, ג'יוואן הנסערת מפרסמת בפייסבוק תגובה עוקצנית נגד הממשלה. כמה לילות אחר כך המשטרה פורצת לבית שבו היא מתגוררת עם הוריה הקשישים, ואוסרת אותה. ג'יוואן מואשמת בביצוע הפיגוע. למרות הפחד וההבנה שהיא בודדה במערכה, ג'יוואן יודעת שהיא חפה מפשע ומשוכנעת שהאמת תוציא אותה לחופשי. שתי דמויות מחזיקות בידיהן את הכוח לשנות את גורלה של ג'יוואן: לאבלי, אישה שנולדה בגוף של גבר, שלמרות חיי היומיום הקשים שלה עדיין מתייחסת לחיים כמו אל סרט בוליוודי; ו"מר חינוך גופני", מורה להתעמלות שעולה לגדולה בשורות מפלגת ימין קיצונית. האם יסכימו, בשם האמת, החברות והצדק, לסכן עבורה את עתידם?

באמצעות עלילה קצבית שלא מפסיקה להפתיע, בעירה מגולל את סיפורה של ארץ שהלאומנות, הפופוליזם ופערי המעמדות מכלים בה כל חלקה טובה. רומן הביכורים עטור השבחים של מייגה מג'ומדר הוא מלאכת כתיבה ספרותית יוצאת דופן. מרגע צאתו לאור הוא כיכב ברשימות רבי המכר בארה"ב ובבריטניה, זכה בפרסים יוקרתיים ונבחר לספר השנה של כלי תקשורת רבים ומשפיעים כדוגמת הגרדיאן והניו יורק טיימס.


"מדויק, אנושי ורב־עוצמה. לא יכולתי להניח אותו לרגע. " הגרדיאן

"למג'ומדר יש את היכולת יוצאת הדופן ללכוד מנעד רחב של חברה סוערת המוזנת מהתקוות והפחדים של אלה החיים בשוליה." וושינגטון פוסט

"עוצמתי והופך קרביים… משחק רב־פנים של בחירה ונסיבות שיוצר ספרות דגולה וחושף סופרת חדשה ומבטיחה." הניו יורק טיימס

בעירה

קראתי, וזה מה שחשבתי:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ספרים דומים לספר זה

IMG_20240602_214153

אריק אבר, נילי קופלר, נעמה לופו

IMG_20240602_214057

ג'ניפר ויינר

IMG_20240602_214111

קסנדה קלייר וסלי צ'ו

IMG_20240602_214133

טל שמור

תוכן דומה לספר זה

squash and stretch

אורלה

ליעד הגבר

אדם אדם

דילוג לתוכן