הנער הפרסי

נושאים: הומואים
סוג: פרוזה

תקציר

שבע השנים האחרונות של אלכסנדר הגדול – המלחמות ותהפוכות הגורל שלו, חתירתו אל הנעלם שמעבר לגבולות העולם הידוע של זמנו, שנאותיו ואהבותיו וצמיחתו לאדם גדול – מתוארות ביד אמן בספרה של מרי רנו ״הנער הפרסי", שהיה לרב־מכר וגם זכה לשבחי היסטוריונים נודעים.

בוגואס, טריט פרטי צעיר ונאה, נמלט בעת הקרנות מחצר המלך דריווש ונקלע למחנהו של אלכסנדר המנצח. שבע שנים שימש בוגואס את אדונו החדש, בעת שזה הרחיב את

האימפריה שלו הרחק מזרחה. בשבע שנים אלה פרחה האהבה בין העבר הצעיר ובין אלכסנדר. על אהבה מיוחדת זאת, על המתרחש באוהלו של אלכסנדר ובמחנה הצבא שלו יעל מסעות הכיבושים שלא יאמנו, נסב הסיפור המרתק. זהו מעין המשך ל"אש משמים", המתאר את שנותיו הראשונור* על אלכסנדר. "הנער הפרטי" ממחיש בחיוניות ובצבעוניות יוצאות מן הכלל את אחת הדמויות מיתיות והמורכבות ביותר בתולדות העמים וכן את אורחות החיים, המחשבה והמלחמה בעת העתיקה. ידיעותיה האנציקלופדיות של מרי

רנו אינן מכבידות עליה כסופרת. היא יודעת לצקת היסטוריה עשירה, מסובכת ואינטנסיביר לתוך מסגרת סיפורית אמינה ועוצרת נשימה. גיבוריה ההיסטוריים, שחיו לפני אלפי שנים, מקבלים בעיצובה המעולה מימדים אנושיים ומרתקים.

"דמויות צבעוניות… הפראות והחושניות של העולם העתיק… הזיונות של קרבות גדולים ותמונות של יופי עוצר נשימה ושל ברבריות… עתה אנו מסוגלים לתפוס את גדולתן של אלכסנדר בעצמה רבה יותר… ממרחק מאות שנים, הקסם עדיין פועל!" כתב וושינגטון פוסט־בוק וורלד. "עתיר דמיון, דרמטי, מושך ובה בשעה זהיר ורציני. משחק גומלין של תשוקה ושל תבונה", כתב סאטרדיי רביו.

IMG_20221229_102101-scaled

קראתי, וזה מה שחשבתי:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ספרים דומים לספר זה

IMG_20240417_192642

אלכסיס הול

IMG_20240417_192531

אורית פוטשניק

IMG_20240417_192609

טום סלמה

IMG_20240417_192632

תמי בצלאלי

תוכן דומה לספר זה

squash and stretch

אורלה

ליעד הגבר

אדם אדם

דילוג לתוכן