העיתון והארון

העיתון והארון

נושאים: הומואים
סוג: עיון

תקציר

הספר "העיתון והארון – דפוסי תקשורת של הומואים" הינו הספר הראשון בעברית הבוחן היבטים שונים בחייהם של הומואים ישראליים. הספר מבוסס על מחקר שבו 45 הומואים פרשו את סיפור חייהם.

מתוך אוטוביוגרפיות אלו ניתן ללמוד על המשמעויות השונות של חייהם, מנקודת מבטם שלהם. בין הנושאים המרכזיים הנידונים בספר: סקירה היסטורית של יחס החברה להומואים, תפקידי תקשורת ההמונים בעיצוב הדימוי ההומואי, התנהגות מינית וכינון זהות, תהליכי היציאה מהארון על כל מורכבותם, העולם ההומואי (גן העצמאות, מרכזיותם של תל אביב וחוץ-לארץ) ודרכי צריכה ופענוח של תקשורת ההמונים. הספר בוחן את קיומם של הומואים בחברה אשר רואה אותם כ'אחרים'. גם כיום, כאשר הומואיות כבר אינה נחשבת למחלה או להפרעה נפשית, היא עדיין נושאת סטיגמה, המשתקפת גם באמצעי תקשורת ההמונים. ההבניה התרבותית והמטענים השליליים שהועמסו על הנטייה ההומואית מאז ומתמיד מכוננים קבוצה ייחודית, שחבריה מתמודדים עם היותם שונים. השאלה המרכזית המלווה את מהלך חייהם היא: מי אני? – או, היכן אני נמצא על הרצף נורמלי/לא נורמלי?

ד"ר עמית קמה, יליד קיבוץ נגבה (1960), התחנך בבאר שבע וכיום מתגורר בתל אביב עם בן זוגו (מאז שנת 1986). החל מ-1982 הוא פעיל בארגונים הומו-לסביים וכיהן כמנכ"ל הראשון של האגודה לשמירת זכויות הפרט. ד"ר קמה הוא ממחברי הספר תקשורת כתרבות (בהוצאת האוניברסיטה הפתוחה), וכותב עתה את הספר "חזקים על חלשים במרחב הציבורי: מיעוטים ותקשורת"

IMG_20221229_101522-scaled

קראתי, וזה מה שחשבתי:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ספרים דומים לספר זה

המשרד לאושר עילאי

ארונדהטי רוי

ארלינג ינסן ומסכת הדתמים

שרה ב. אלפגרן

החוחית

דונה טארט

סיפור של קסם

כריס קופלר

תוכן דומה לספר זה

squash and stretch

אורלה

ליעד הגבר

אדם אדם

דילוג לתוכן