והגיענו לזמן הזה

והגיענו לזמן הזה

ז'אנרים: אקשן, דרמה
נושאים: הומואים
סוג: פרוזה

תקציר

השנה היא 2068.

מדינת ישראל חוגגת מאה ועשרים שנים להיווסדה ועשור לכינונה של ממלכת יהודה: תיאוקרטיה מלוכנית מסוגרת, הקנאית עד מוות לקיום מצוות ולהפרדה מגדרית. אך עלטה כבדה המכסה את הארץ קוטעת את החגיגות בפתאומיות, ומאיימת על יציבות השלטון. מצוד אחר האחראים להחשכה מתחיל, ומעורר תהיות ותקוות בנוגע לטיבו של יום המחר.
בה בעת, תאגיד אמריקאי רב־עוצמה מבטיח לאזרחי ארצות הברית עסקה שקשה לסרב לה: שעבוד הגוף לטובת הגשמת מאוויי הנפש. מיליונים נענים להצעה, בעידוד הממשל הפדרלי. אלא שקורותיהם של אם ובנה הבאים בשעריו של התאגיד, ושל גולה מממלכת יהודה המועסק בו, מעידים על המחירים הכבדים שההליך גובה.
והגיענו לזמן הזה הוא יצירה דיסטופית, שבמרכזה מאבקו של הפרט למול כוחות גדולים ממנו — פוליטיים, כלכליים וטכנולוגיים — הקמים עליו לכלותו. עידן סגר פורש בפנינו עולם עתידני מצמרר ומשכנע להפליא, ופותח ביד בוטחת צוהר לחשיבה על גבולות ההתנגדות לשלטון רודני, ועל מהות החתירה ליוקרה והישגים בעולם המתבוסס במלאכותיות וקהות חושים.

***

עידן סגר (31) הוא עורך דין העוסק במשפט אזרחי וציבורי, ובתיקי צווארון לבן. בעבר התמחה בבית המשפט העליון ובפרקליטות המדינה. הוא שירת ככתב בעיתון "במחנה", ושימש תחקירן ועורך בכלי תקשורת בולטים. מתגורר בתל אביב עם בן זוגו ושני ילדיהם. זהו ספרו הראשון בהוצאת כנרת זמורה דביר.

והיגענו לזמן הזה

קראתי, וזה מה שחשבתי:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ספרים דומים לספר זה

IMG_20240522_110130

דנה ג. פלג

IMG_20240522_110053

שז

IMG_20240522_110206

גרטרוד סטיין

IMG_20240522_110023

ספפו

תוכן דומה לספר זה

squash and stretch

אורלה

ליעד הגבר

אדם אדם

דילוג לתוכן