לס הולך לאיבוד

לס הולך לאיבוד

נושאים: גברים, הומואים

תקציר

"לך לאיבוד באיזה מקום, זה תמיד עושה לך טוב."
חייו של ארתור לס מתנהלים למרבה ההפתעה על מי מנוחות: הוא סופר מבוסס ונמצא בזוגיות יציבה עם בן זוגו פרדי פלו. אך דבר אינו נמשך לנצח: מותו של מאהב לשעבר ומשבר פיננסי לא צפוי גורמים ללס לברוח שוב מהצרות שלו, וכדרכו הוא מאשר את הגעה לשלל אירועים ספרותיים שמשגרים אותו להרפתקה לאורכה ולרוחבה של ארצות הברית.
כשהוא מתנייד בוואן מחליד המכונה רוסינה, נודד לס במערב, בדרום ובכור מחצבתו, המיד אטלנטיק, בלוויית כלבתו הנאמנה, פאג שחורה בשם דולי. הוא פושט את החליפה האפורה המזוהה עמו, ובעזרת שפם וכובע בוקרים, מסווה את זהותו ברמות שונות של הצלחה. עדיין ממשיכים לטעות ולראות בו הולנדי או סופר אחר, או, הגרוע מכול – "הומו לא טוב".
אך כידוע, גם בחציית מדבריות מרוחקים, הרים ואגמים, איננו יכולים לברוח מעצמנו, והפעם ייאלץ ארתור לס להתמודד סוף-סוף עם השדים שרודפים אותו, החל באביו המנוכר, עבור במערכת היחסים המקרטעת עם פרדי וכלה בחשבון נפש נוקב כשיהיה עליו להתעמת עם חייו הפריבילגיים. 
לס הולך לאיבוד כתוב באותן שנינות מפתה ומוזיקליות שהפכו את ספרו הקודם של אנדרו שון גריר, "לס", לרב-מכר זוכה פוליצר ולספר פורץ דרך. זהו רומן רב-משמעות ומענג על אודות אניגמת החיים באמריקה, רזי האהבה והסיפורים שאנחנו מספרים לעצמנו לאורך הדרך.

"סיפור מסע מענג… גריר משלב תועפות של הומור עם רגעים חודרים ללב. המעריצים ילקקו את האצבעות." – פבלישרז וויקלי

"רומן רחב-לב, מצחיק ושופע אבחנות עמוקות. אני ממליץ עליו ללא היסוס." – בוסטון גלוב

"מצחיק, עצוב ובלתי נשכח." – סן פרנסיסקו כרוניקל

״גריר מספר סיפורים מבריק כתמיד, והשמחה שבספר מרוממת את נפש הקורא.״ – מדלין מילר, מחברת ״קירקה״

אנדרו שון גריר הוא מחברן של שש יצירות בפרוזה, בהן רבי-המכר "וידוייו של מקס טיבולי", "סיפור נישואים" שראה אור בעברית ב-2009 בהוצאת כנרת, ו"לס" זוכה הפוליצר (פן וידיעות ספרים, 2018).  
הוא חתן פרס הספר של צפון קליפורניה, פרס הספר של קליפורניה, פרס "האריות הצעירים" של הספרייה הציבורית בניו יורק ופרס או. הנרי לסיפורים קצרים. כמו כן זכה גריר במלגות מהמוסד הלאומי למענקי אמנות ומהספרייה הציבורית של ניו יורק. הוא מתגורר בסן פרנסיסקו ובטוסקנה.

IMG_20221227_163515-scaled

קראתי, וזה מה שחשבתי:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ספרים דומים לספר זה

IMG_20240417_192642

אלכסיס הול

IMG_20240417_192531

אורית פוטשניק

IMG_20240417_192609

טום סלמה

IMG_20240417_192632

תמי בצלאלי

תוכן דומה לספר זה

squash and stretch

אורלה

ליעד הגבר

אדם אדם

דילוג לתוכן