מתחברים

ז'אנרים: מחקר
סוג: עיון

תקציר

לא רבים.ות מכירים.ות באמת את הנעשה במסיבות ההומואים, ולכן נהוג בדרך כלל להתייחס בעיקר לסיכונים הטמונים בהן כמו סמים ומחלות מין, ולראות אותן כהזדמנות לנהנתנות ולמציאת פרטנרים מזדמנים ליחסי מין. מסתבר שהמציאות בשטח היא שונה והרבה יותר מגוונת. 
תרבות המסיבות של הקהילה ההומוסקסואלית בתל אביב היא בעלת מאפיינים ייחודיים ואפילו  מפתיעים. כמנגנון תרבות חי, עולם המסיבות מאפשר לחברויות להירקם. ספר זה מעמיד את הנושא הזה במרכזו, ומפרק את התפיסות הרווחות לגבי מסיבות גייז. הוא חושף ונותן מקום למאפייני התרבות הזו, לקודי ההתנהגות ולנורמות שהתפתחו בתוכה בשנים האחרונות. 
באמצעות ריאיונות עם הבליינים והשתתפות בשלוש מסיבות שונות – עופרה, הביף והלימה לימה – נוגע המחבר בשאלת הגוף, וקושר אותו לבניית חברויות דרך תרבות המסיבות הענפה. זו תרבות שלמה בעלת גוונים ודקויות משלה, המזמינה אנשים שונים, בעלי גופים מגוונים, לבחון את האפשרות להרגיש בנוח, להינות ולכונן חברויות. 
הספר בוחן מהי המשמעות של המושג אפלטוני בתרבות שרואה את הדברים באופן אחר מהתרבות ההטרוסקסואלית, ומדגים כיצד החוויה ההומוסקסואלית מקושרת באופן ישיר לתפיסות של הגוף הגברי האידיאלי המדומיין. 
ספר זה מביא נקודת מבט חדשה ומסקרנת על העולם הגאה – לא רק עבור המתעניינים.ות בעולם זה, אלא גם עבור אנשי ונשות טיפול, חינוך ועוד, המבקשים.ות באמת להיכנס לעומק החוויה ההומואית ולנתק ממנה את המבט ההטרונורמטיבי. 

– – –

משה חג'ג' הוא המייסד והבעלים של חברת DNI360 – גיוון והכללה רב מגזרית של להט"ב – שפועלת לגשר בין העולם ההטרוסקסואלי לעולם הלהט"בי. בין היתר, משה מרצה ומלווה עסקים בנושא גיוון והכללה, מלווה הקמה של קהילות חדשות, מנחה סדנאות ותהליכי כינון של מרחבים בטוחים עם אנשי ונשות חינוך, משאבי אנוש ועוד. 
התואר הראשון של משה הוא בקרימינולוגיה וביהדות ספרד והמזרח, והתואר השני הוא בלימודי מגדר – שניהם מאוניברסיטת בר אילן. ספר זה מבוסס על עבודת המחקר של משה לתואר השני. 

IMG_20240417_192703

קראתי, וזה מה שחשבתי:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ספרים דומים לספר זה

IMG_20240522_110130

דנה ג. פלג

IMG_20240522_110053

שז

IMG_20240522_110206

גרטרוד סטיין

IMG_20240522_110023

ספפו

תוכן דומה לספר זה

squash and stretch

אורלה

ליעד הגבר

אדם אדם

דילוג לתוכן