סודו של ג'ו גולד

סודו של ג'ו גולד

ז'אנרים: דרמה
נושאים: הומואים
סוג: פרוזה

תקציר

ג'ו גולד היה איש קטן ומוזר וחסר פרוטה ומובטל חסר תקנה, שבא אל העיר בשנת 1916 והתחמק והתפתל והחזיק מעמד בכל כוחו למעלה משלושים וחמש שנה […] 'בעיר הולדתי,' כתב פעם, 'לא הרגשתי בבית מעולם. בלטתי בשטח. אפילו בבית שלי לא הרגשתי בבית מעולם.

בניו – יורק, בייחוד בגריניץ' וילג', בין כל התימהונים והלא – יוצלחים והדפוקים ומי שהיו ומי שיכלו להיות ומי שאולי יהיו ומי שלא יהיו לעולם ואלוהים – יודע – מי – עוד, שם הרגשתי תמיד כמו בבית.'".

הספר הזה, הנקרא כספר מתח, מביא שתי כתבות – דיוקן שראו אור ב"ניו – יורקר", האחת ב1942 – והשנייה ב1964 – , שהן "שתי זוויות – ראייה על אותו אדם עצמו, נשמה תועה ששמה ג'ו גרלד". בכתיבה מרגשת ומרתקת, המתארת בצבעים חיים ובהומור את עולם הווילג' של ימיו, משרטט ג'וזף מיטשל מערכת יחסים יוצאת – דופן בינו ובין דמות ססגונית ונוגעת ללב של בוהמיין אקסצנטרי חסר בית, בן למשפחה מכובדת מראשוני ניו – אינגלנד ובוגר "הרווארד", הכותב, לדבריו, את ה ס פ ר הארוך ביותר שבכל הזמנים, ה"היסטוריה" שבעל – פה", הכולל שיחות ששוחח או צותת להן במסבאות ובקפטריות ובמסיבות של הווילג'. בגלוי ובמובלע עולים מן הספר גם קווים לדמותו של העיתונאי המספר ג'וזף מיטשל – שהנציח בסיפוריו דמויות שעוררו את סקרנותו וכבשו את לבו בכוח ההישרדות והחיות שלהן – המצטלבים ביותר מצומת אחד עם קווים באישיותו של ג'ו גולד, שאת סודו ביקש לפענח. "כתבותיו [של מיטשל] כתובות כמו שדומה שג'ויס היה כותב לו עסק בכתיבה לא – בדיונית." "ניוזוויק" "מה שאנשים אומרים הוא היסטוריה – וג'ו גולד צדק בכך – והיסטוריה, כאשר היא נכתבת בידי מיטשל, היא ספרות." "הניו – קריטריון"

IMG_20221227_172148-scaled

קראתי, וזה מה שחשבתי:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ספרים דומים לספר זה

המשרד לאושר עילאי

ארונדהטי רוי

ארלינג ינסן ומסכת הדתמים

שרה ב. אלפגרן

החוחית

דונה טארט

סיפור של קסם

כריס קופלר

תוכן דומה לספר זה

squash and stretch

אורלה

ליעד הגבר

אדם אדם

דילוג לתוכן