סוף המחזה

ז'אנרים: דרמה
נושאים: הומואים
סוג: מחזה
מילות מפתח: גילוי מיני, סודות

תקציר

מחזה מיוחד במינו, המפגיש אהבת גברים בת זמננו עם שפה וסגנון מימי אבותינו.

נדב שטכמן פולישוק (38) מתגורר במודיעין עם בן זוגו ועם בתם התינוקת. בספרו החדש "סוף המחזה" הוא מזמין את הקוראים לחוויה טקסטואלית מרתקת ולא שגרתית. בשפה גבוהה ומחורזת מובא סיפורו של ברק – עלם צעיר החווה את תהליך היציאה מן הארון, המעבר מקיום באפלת השקר לחיים המושתתים על האמת.

בנפשו של ברק מתחולל מאבק בין התשוקה לאהבת גבר ובין הפחד מפני מימושה. סגור ומסוגר בעולמו הפנימי הוא מסתיר את סודו אפילו מפני ידידו הטוב יואב. יואב, גנדרן ורודף שמלות, דוחק בברק להיכנס לקשר זוגי עם גלית, צעירה בת גילם. לגלית, כך מתברר, יש בן זוג, אמיר שמו, אך עובדה זו אינה מונעת מיואב להוסיף ולחתור לשידוך בינה ובין ברק. בדרך לא דרך מצליח יואב לדלות מידע שיערער את הזוגיות בין גלית לאמיר ויפתח פתח לזוגיות החדשה.

ברק נקלע בינתיים, שלא מרצונו, אל תוך מארג של מזימות, שקרים והעמדות פנים, ואלו ייקחו אותו בדרך אירונית אל מקום מפתיע.

סוף המחזה מביא עמו ניחוחות של שירת ימי הביניים העברית בצד שימוש בציטוטים מספר הספרים. בכל אלו עושה המחבר שימוש מקורי ומעניין. תבניות החריזה והמקצב מאתגרות את הקורא ובד בבד מבטיחות לו חוויה ייחודית ונדירה. 

בימים אלו, יותר מתמיד, לנוכח פשעי השנאה והשיח המתלהם הפושה בחלקים מן החברה הישראלית, יש חשיבות רבה לחיזוק מסרים המעודדים סבלנות וסובלנות. מסרים אלו הם לב לבו של הספר 

IMG_20221227_165023-scaled

קראתי, וזה מה שחשבתי:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ספרים דומים לספר זה

המשרד לאושר עילאי

ארונדהטי רוי

ארלינג ינסן ומסכת הדתמים

שרה ב. אלפגרן

החוחית

דונה טארט

סיפור של קסם

כריס קופלר

תוכן דומה לספר זה

squash and stretch

אורלה

ליעד הגבר

אדם אדם

דילוג לתוכן