עם רדת הערב

ז'אנרים: פרוזה
סוג: פרוזה

תקציר

פיטר ורבקה הריס הם זוג ניו-יורקים בשנות הארבעים לחייהם, שניהם מנהלים קריירה מצליחה: הוא בעל גלריה לאמנות והיא עורכת כתב עת לענייני אמנות ותרבות. הם גרים בלופט רחב ידיים במנהטן, בתם בגרה ועקרה לבוסטון, חיי החברה שלהם מלאים עניין. הם ללא ספק זוג עירוני מעודכן ומעורר קנאה, שיש לו כל הסיבות להיות מאושר.
עד שאחיה של רבקה בא לביקור: מיצי בן העשרים ושלוש הוא העתק צעיר של אחותו, יפה תואר ומקסים. הוא גם בעל עבר בעייתי של שימוש בסמים, והוא הפכפך ומחפש כיוון. בנוכחותו פיטר נאלץ להתעמת עם כל השאלות שאף פעם לא שאל על הקריירה שלו, על נישואיו, על האמנות והאמנים שהוא מייצג; על העולם שבנה לעצמו בקפידה רבה.

כמו ביצירת המופת של מייקל קנינגהם, "השעות", גם הרומן החדש והיפהפה שלו מזמן מבט שובר לב ומעורר הזדהות על חלוף החיים ועל מקומם של היופי, העלומים והאהבה בחיים האלה.   

מייקל קנינגהם מתגורר בניו יורק. ספרו "השעות" זיכה אותו בפרס פן/פוקנר ובפרס פוליצר וכמו כן עובד לסרט מצליח. עם רדת הערב זכה מיד עם פרסומו בשבחי הביקורת.

"אנחנו לא רק מבינים את פיטר ומזדהים אתו; במובנים מסוימים אנחנו הופכים להיות פיטר. אנחנו יודעים מה עומד לקרות באותו אופן גורלי, מפחיד, שבו אנו יודעים דברים על עצמנו" – ניו יורק טיימס

"יופי טהור, אלגנטי ומספק" – וושינגטון פוסט

"הספר בוחן את הנחמות הנצחיות של האהבה והאמנות בצל המוות, והתשובה – בלתי נמנעת ועם זאת מטלטלת – היא הצלחה מזהירה" – ניו יורקר

מאנגלית: כרמית גיא

IMG_20221227_144529-scaled

קראתי, וזה מה שחשבתי:

תגובה אחת

  1. ספר מקסים שמתאר נאמנה את החוויה הביסקסואלית.
    הדמות של מיצי מעט סטריאוטיפית אך מרגישה אמיתית בו בזמן.
    תיאורי האומנות יפיפיים ושלחו אותי לגוגל תמונות כמה פעמים.
    ממליצה לפנות זמן בשביל הספר.
    ~א.ל.ט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ספרים דומים לספר זה

IMG_20240522_110130

דנה ג. פלג

IMG_20240522_110053

שז

IMG_20240522_110206

גרטרוד סטיין

IMG_20240522_110023

ספפו

תוכן דומה לספר זה

squash and stretch

אורלה

ליעד הגבר

אדם אדם

דילוג לתוכן