שנה בעולם

ז'אנרים: דרמה, מסע, קומדיה
נושאים: הומואים, גברים
מילות מפתח: מסע, מערכות יחסים

תקציר

"ברגע שנפלה ההחלטה לעזוב פה הכול ולצאת לעולם, באמת לא הייתה דרך חזרה. כול קלישאה על כדור שלג מתגלגל, רכבת ללא מעצורים, גל ענק שצובר תאוצה או תינוק שחייב לצאת (לא יודע, לא אבא, לא אישה, אבל שמעתי שככה זה עובד. היי, גם אני יצאתי פעם) ודומיה לא יצליחו להבהיר עד כמה הדבר הזה היה גדול מאיתנו וכמה זה פשוט נועד לקרות. כבר שנים שאנחנו מדברים בינינו על היום בו נחליט לצאת למסע אחד ארוך שנינו, מתישהו בעתיד, אבל בלי מועד מוגדר". איך החלטנו? התפטרנו וקנינו את כרטיס הטיסה הראשון מזרחה מכאן.

"שנה בעולם" הוא סיפור מסע אסקפיסטי ומדריך מעשי. כן, הסתירה שהוא מציע היא חלק ממה שמייחד את החוויות והעצות ששזורות בו. הספר נכתב בסופה של תקופה אחרת, זו שלפני הקורונה שבה הכול היה נראה אפשרי יותר ופחות מוגבל. אפשר לקרוא אותו כזיכרון של הזדמנויות, ועם קצת אופטימיות (ואפילו ריאליות – כי ההזדמנויות חוזרות) אפשר לראות בו "הצעת הגשה" לטיול דומה למסופר. הוא מתחיל בכרטיס אחד מזרחה מנתב"ג והופך למסע של 15 חודשים מסביב לעולם, בין 19 מדינות ב-4 יבשות. אריאל וטל החליטו לקחת הפסקה בחיים ולהגשים חלום, כזה שאולי יש גם לך, אבל חשבת שאין לך את האומץ להגשים אותו. הפרקים מפרקים את מוקשי החששות, מתובלים בדוגמאות, הומור וניסיון, כך שבסיום הקריאה תהיה לך גישה מעשית לאומץ ואולי אפילו כרטיס לתחילת המסע שתמיד רצית.
טל רבינובסקי, חי את העשור הרביעי לחייו אחרי שנים בתפקידי תוכן והפקה ב-ynet, חדשות 10 לשעבר וכיום בכאן 11 (עם אפיזודה משמעותית בעולם ההיי-טק). הוא הפיק יחד עם אריאל מצנר, בן זוגו בשני העשורים האחרונים, את ההרפתקה הגדולה של חייהם.
השניים תיעדו אותה בבלוג דו-לשוני, וכשהבינו שהסיפורים שצברו עולים על גדותיהם, הבלוג התפתח לספר שנמצא כרגע בידך. טל חולק דירה, חיים ועציצים עם אריאל בתל אביב, וזהו ספרו הראשון.

שנה בעולם

קראתי, וזה מה שחשבתי:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ספרים דומים לספר זה

IMG_20240522_110130

דנה ג. פלג

IMG_20240522_110053

שז

IMG_20240522_110206

גרטרוד סטיין

IMG_20240522_110023

ספפו

תוכן דומה לספר זה

squash and stretch

אורלה

ליעד הגבר

אדם אדם

דילוג לתוכן